כיצד האינדקס של גוגל פועל

 ב- קידום אתרים, קידום אתרים בגוגל

בכל פעם שאתם מחפשים מונח כלשהו במנוע החיפוש של גוגל, הוא מציג לכם תוצאות שנסרקו מתוך דפי אינטרנט רבים, לעיתים מדובר באלפים ומיליונים של דפי מידע. סדר התוצאות נקבע עוד לפני שאתם מקלידים רצף מילים כלשהו בשדה החיפוש הפופולרי, המונחה על ידי השאיפה של ענקית התוכנה האמריקאית לספק את המידע המתאים ביותר לשאילתה שלכם.

חיפוש בגוגל - האינדקס | פורקוגניטו

ארגון תוכן ומקורות מידע באינטרנט

כאשר מתבצע חיפוש תוכן כלשהו מתקבלות תוצאות שסוננו, מוינו ודורגו קודם לכן עד ליצירת מבנה של אינדקס, המשמש כספרייה גדולה מאוד, הגדולה ביותר כיום בעולם. למעשה, לולא קיומה של גוגל, זה היה קשה מאוד עד בלתי אפשרי למצוא את המידע שאתם מחפשים ברשת האינטרנט העולמית (ה-World Wide Web).

 

קישור מילות חיפוש לתוכן בשבריר שניה

זחלן אינטרנט | WEB CRAWLER | "עכביש"בפרק זמן קצר מאוד, הנאמד בפחות משניה, מציג לנו מנוע החיפוש רשימה הכוללת את התוצאות הרלוונטיות והמתאימות ביותר לשאילתה אותה הקלדנו. דפי תוצאות החיפוש הם כקטלוג טבלאי המציע לנו אפשרויות אותן איתר, ברר ומיין מבעוד מועד. כאמור, יכולות להיות אלפי ומיליוני אפשרויות לכל חיפוש.

 

אפשרויות הצגת תוכן

בכדי לסייע למשתמש להגיע אל התוכן המבוקש במהירות וביעילות, גוגל מציגה תוכן בדרכים שונות ופורמטים שהיא יוצרת כסטנדרט. בדפי תוצאות החיפוש אפשר להגיע לתוכן המוצג בכרטיסי מידע מפורטים, לפעמים אפילו ישירות מדף התוצאות, ללא הצורך להיכנס לדף עצמו. כמו כן מציעה גוגל גם שירותי מפות ומיפוי עסקים ומרכזי קניות, סרטוני וידאו, תמונות, ספרים וגם סיפורים וחדשות. תחום זה נמצא בפיתוח מתמיד של גוגל.

 

מהימנות המידע

על פי הצהרותיה של גוגל, מקור הכנסתה העיקרי הוא ממכירת שטחי מודעות פרסום ממומנות (Google Adwords) והיא אינה מוכרת או מאפשרת השפעה על טווח התוצאות האורגני. כך מבטיחה החברה כי התוצאות אותנטיות ומהימנות וכי הדירוג של סדר התוצאות אינו נובע מאינטרס כלכלי של בעליו או מפעיליו של דף אינטרנט כזה או אחר.

גוגל אינה מסתירה מהמשתמשים במנוע החיפוש שלה את העובדה כי החיפוש תמיד יכול לעבוד טוב יותר ולכן היא תמיד על המשמר ומקיימת ניסויים רבים לאורך שנות פעילותה לצורך ייעול של המנגנון לו הוצבה משימה מורכבת במיוחד – ארגון כלל המידע באינטרנט באופן נגיש לכל מי שמחפש אותו, בכל זמן ומכל מקום בעולם.

 

 

כמה עובדות מעניינות על חיפושים בגוגל

מרבית האנשים מבצעים לפחות 2-3 חיפושים בגוגל מידי יום

לגוגל נתח שוק של 91% בהשוואה לכלל מנועי החיפוש הקיימים

בשדה החיפוש של גוגל מתבצעים יותר מ-60,000 חיפושים בכל שניה

שוויה המוערך של גוגל נאמד בכ-720 מיליארד דולר

כ-14% מכלל החיפושים בגוגל הם חיפושים חדשים, שלא בוצעו בעבר

 

המאמר העשיר את הידע שלכם? דרגו אותו:

מאמרים נוספים
צרו קשר

השאירו הודעתכם ואנו נשוב אליכם בהקדם.

קידום אתרים בגוגל מחיר | פורקוגניטוהמדריך לשימוש ב-Google Ads דילוג לתוכן