כיצד למנוע ספאם דרך טופס יצירת קשר

אם יש לכם אתר אינטרנט ומטרידים אתכם עם ספאם דרך טפסי יצירת קשר, המאמר הזה בדיוק עבורכם. תופעת הספאם המגיע לתיבתנו הפרטית, ללא הסכמתנו, היא תופעה כלל עולמית ונראה כי היא רק מתגברת לאורך זמן. בוטים זדוניים מתוכנתים לשליחת פרסומות שאינן רצויות, או גם מטרות אפלות יותר, הופכים מתוחכמים ונועזים יותר.

לרשותכם כמה אפשרויות לחסימת מרבית הודעות אלו, שלבטח מפריעות לשגרת העבודה שלכם, עליהן נפרט ונציין את יתרונות כל אחת מהן.

reCAPTCHA של גוגל

ענקית התוכנה גוגל מספקת למעוניינים שירות המאפשר הוספת מנגנון זיהוי אנושי בכל שליחת טופס באתר שלכם. שירות זה מסנן פניות באמצעות אתגר ויזואלי הבוחן אם המשתמש הוא בן אנוש או בוט (מחשב שתוכנת לשליחת ספאם). ניתן להוסיף את המנגנון לכל טופס באתר.

reCAPTCHA שירות אבטחה

 

reCAPTCHA של גוגל - אתגר ויזואלי

 

לשירות אבטחה זה של גוגל ישנו יתרון בהשוואה לפתרונות אחרים – אם המשתמשים שלכם מחוברים לחשבון גוגל בדפדפן, לא יוצג להם האתגר והם יורשו לשלוח את הטופס ללא עיכוב, למעט סימון תיבת "אני לא רובוט".

הוספת שאלה לטופס

הוספת שאלה לטופס היא דרך נפוצה ופופולרית להילחם בספאם. שיטה זו פועלת באופן פשוט על ידי שדה המציג שאלה פשוטה ועוד שדה לתשובה. שאלה זו יכולה להיות "כמה זה 10 פחות 3?", כאשר מענה נכון לשאלה יאפשר את שליחת הטופס ליעדו.

שאלה בטופס יצירת קשר

הגבלת כמות התווים בשדות הטופס

שיטה נוספת למאבק בספאם היא הגבלת השדות השונים למינימום ומקסימום תווים. לדוגמא, הגבלת שדה ה-טלפון לעד 10 תווים ומינימום 9, טווח אפשרויות המאפיין את מדינת ישראל למשל. בכל פעם שהבוט ינסה להזין טווח קטן או גדול יותר מזה, השליחה לא תאושר על ידי השרת.

<"input type="sample" id="sample" name="sample" minlength="9" maxlength="10>

מלכודת דבש

'מלכודת דבש' הוא כינוי לשיטה הפועלת באמצעות הוספת שדה נסתר שאינו נראה למשתמשי האתר ובמידה והשדה מוזן בתוכן, בטוח שמדובר בבוט ועל כן הטופס לא יועבר לנמען אלא ימחק או יועבר לסינון (על פי הגדרות המערכת והתכנות).

 

באפשרותכם להטמיע ולשלב אמצעי אחד או יותר מאלו שהזכרנו לעיל, עד לחסימת הפרסומות וההודעות הזדוניות הנשלחות אליכם.

בנוסף לאלו, אם אתם מותקפים ללא הרף, רצוי לשקול הוספת הגנת 'חומת-אש' (Firewall) ברמת הרשת וחסימה של כתובות IP או מדינות בעולם הידועות כמפיצות עיקריות של ספאם.

מעוניינים בהטמעה מקצועית באתר שלכם? פנו אלינו ונשמח לעמוד לרשותכם.

4.5/5 - (8 דירוגים)

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אתכם: