עיצוב אתרים בקלות ובמהירות!

 

רוצים לעצב את אתרכם מחדש?

 

אל תבזבזו זמן יקר ותקציבים מרקיעי שחקים! המשיכו לקרוא – אולי נצליח לחסוך לכם כסף:

עיצוב אתריםCSS – עיצוב אתרים חכם

באמצעות עיצוב מבוסס CSS (קיצור של: Cascading Style Sheets) המופרד מהתוכן (HTML) מתאפשר עיצוב האתר כולו או חלקים ממנו מבלי להשפיע על תוכן קיים (מלל, תמונות ווידאו), ללא הצורך בהעתקתו מחדש, כפי שהיה בעבר. אל תהססו לשדרג עיצוב באתרכם, עיצוב נכון ומושך ייצור רושם ראשוני חיובי על הגולשים באתר שלכם, יעורר בהם עניין וכתוצאה יגביר את התנועה וישפר את חוויית המשתמש.

WordPress

אנו ממליצים על שימוש במערכת WordPress המאפשרת שינוי והחלפת עיצובים יחסית בקלות ולה קהילה גדולה מאוד של מפתחים ומשתמשים בארץ וברחבי העולם. קהילה זו מפתחת עיצובים אלו בחינם בגרסאות "קלות" ובתשלום בגרסאות "פרימיום". ניתן להשתמש בערכת עיצוב לוורדפרס בחינם אך אלו אינן מומלצות עקב השימוש המרובה בהן אשר פוגע בערכן, מטעמי ייחודיות, ואף עשוי להשפיע על דירוג האתר בתוצאות מנועי חיפוש – תבניות אשר מרבים להשתמש בהן לעיתים מזוהות כתבניות המקושרות לאתרים פחות מושקעים, רשתות בלוגים למאמרי קידום המפרות את מדיניות מנועי החיפוש ומשפיעות לרעה על אמינות ואמיתות המידע המוצג לגולשים, ואף אתרים בעלי כוונות זדוניות. אין זה פוסל שימוש בתבנית בחינם אך חשוב להיות מודעים לכך. באחד מעדכוני המדיניות הגדולים שבוצעו על-ידי גוגל בשנים האחרונות נפגעו רבים מבעלי הבלוגים והאתרים שעשו שימוש בתבניות וערכות נושא חינמיות, מדוע? כי קל, אולי מידיי, ליצור כאלו. אנו ב'פורקוגניטו' דוגלים בייחודיות מתוך הידיעה כי לכל אתר ואתר יש צורך באופי משלו, עיצוב אישי המבליט את יתרונותיו על פני מתחריו ומותאם למבקרים בו.

להצעת מחיר משתלמת לאתר וורדפרס צרו קשר.

עיצוב אתר חדש

בעת הקמת אתר אינטרנט חדש, אחד ההיבטים שכדאי להציב בראש סדר העדיפויות הוא בחירת עיצוב מותאם לתוכן שלכם. לתחומים שונים ניתן להשתמש במגוון עיצובים: חנות מסחר אונליין, מסעדנות, פורטפוליו (תיק עבודות), נדל"ן ועוד. העיצוב מושפע גם מתכונות מערכת ניהול התוכן שנועדה להקל על עדכונים ושינויים לאורך חיי האתר. באמצעות אלמנטים גרפיים ניתן לשפר ולקדם תחומי עיסוק ומטרות באתר: באנרים, סליידרים, גלריות תמונות, כפתורים הכוללים קריאה לפעולה ועוד. ככל שהעיצוב מתקדם יותר כך יגיעו עימו פיטצ'רים (מאפיינים) שונים לשימוש השוטף שלנו באתר ותפעולו. לדוגמא, אלו הם מאפייני מערכת טכניים נפוצים שכדאי לשלב יחד עם העיצוב: מודול קידום אתרים, אפשרויות שליטה באזורי האתר הבלתי נגישים למשתמשים ללא ידע בקוד, "בוני עמודים" אוטומטיים (Page Builder) מבוססים טכנולוגיות מתקדמות (כגון: jQuery, JavaScript), פאנל שליטה בצבעי האתר. מומלץ להתייעץ עם בעל ניסיון בתחום שיתאים את העיצוב באופן אידיאלי למטרתכם.

בחירת צבעים – מומלץ לבחור סט צבעים, לפחות שלושה, שילוו את פעילות האתר והמיתוג שלו. התאמה נכונה בין צבעים יכולות לעשות את כל ההבדל בין אתר פעיל ושוקק חיים, לבין אתר המאמץ את עיניי הגולש ומעייף אותן ובכך מקצר את שהייתו באתר. אם מדובר בחברה או עסק בעל מיתוג קיים ניתן להתאים את אתר האינטרנט למיתוג ולהלך הרוח של המותג.

תרגום ויישור לימין (RTL)

בעלי עסקים רבים המפעילים חנות או אתר באינטרנט רוכשים תבנית עיצוב וורדפרס ללא ידיעה כי טמפלייטים, הן בתשלום והן בחינם, נכתבו והותאמו לשפה האנגלית במקור. עבורנו, המשתמשים בשפה העברית, יש צורך בתהליך המכונה תרגום ויישור לימין או 'ריטול' בשפה המקצועית – שינוי כיוון הכתיבה והצבת אלמנטים נוספים בעמוד משמאל לימין (LTR ל-RTL), אשר מצריך ידע מוקדם ב-CSS ו-HTML ולעיתים גם בשפת תוכנה מורכבת יותר כמו JavaScript. את החלק הזה לא תוכלו לעשות בעצמכם ומומלץ להיעזר בבעלי ידע וניסיון בתחום התוכנה ובניית אתרים. ללא יישור האתר באופן תקני יתכנו שגיאות תצוגה ותפעול בשימוש עתידי במערכת ועשויות להופיע בשלב בו לא תרצו לעסוק בתשתית הפעילות שלכם אלא בפעילות עצמה ולהקדיש את זמנכם לתכנון ותפעול העסק שלכם בתחום אסטרטגיית מכירות, שיפור תדמית וכן הלאה ולבצע פעולות בסיסיות כמו העלאה, עדכון ועריכת תכנים תקופתית באתר.

התאמה למובייל (רספונסיב)

עכשיו זה רשמי – גוגל מפרסמת כי מרבית החיפושים באמצעות מנוע החיפוש שלה מתבצעים באמצעות התקנים ניידים, טלפונים חכמים או מחשבי-לוח. לכן, כדאי להיערך מבעוד מועד לאפשרות כי חלק גדול מקהל הגולשים הפוטנציאלי שלכם יגיע ממקור תנועה זה, לא משנה באיזה תחום אתם עוסקים, הנתונים מצביעים באופן ברור היום כי התאמה למובייל חשובה במיוחד לגולשים בכל אתר אינטרנט וכי התאמה זו מגדילה משמעותית את הנגישות למידע באינטרנט במגוון רחב של אמצעים טכנולוגיים המתפתחים בקצב מהיר מאוד לאור הביקוש המתגבר. לאחר שהכרנו בחשיבותה הגבוהה של התאמת אתרים למובייל, ניכר כי המודעות בהיבט זה במגמת עלייה בקרב בעלי אתרים וכי אתר שאינו מותאם למובייל כיום בהחלט נשאר מאחור כיוון שהוא משפיע לרעה על חווית המשתמשים ומהירות התגובה וכך גם על הציון המשוקלל והדירוג הניתן לו על-ידי מנועי חיפוש בתוצאות החיפוש. גוגל הצהירה בבלוג שלה, כי היא תתעדף אתרים מותאמים בעת החיפוש המתבצע ממסכים ניידים, וברור לנו שגם הגולש יעדיף גרסה עם תצוגה מותאמת ונוחה לצפייה מהנייד שלו. אם האתר של המתחרה שלך כולל גרסה ייעודית למובייל או רספונסיבי (מתאים את עצמו למסכים ברזולוציות שונות) והאתר שלך לא, יתכן והתנועה לאתר שלו תהיה גדולה יותר מבלי שיציג כל יתרון ברמת המוצר או השירות אותו הוא מציע.

לאורך שנות פעילותינו צברנו ניסיון רב בעיצוב אתרי אינטרנט, תרגום תבניות וורדפרס והתאמתן לעברית, נשמח לסייע גם לכם בעיצוב והקמת אתרכם החדש או חידוש של הקיים.